Featured product
Golden Honey
- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out
Shipping not available. Local delivery or Pickup only.
Available in two sizes, 6oz, and 8oz, these hardworking bees pollinated the many varieties of fruit trees grown without pesticides in the orchards. They got nectar from the citrus, apples, persimmons, plums, pomegranates, figs and apricot trees, lavender, bottle brush, and many other kinds of trees around the land. Without them, the trees wouldn't be able to bear many fruits. The sweetness of selfless service is exemplified by the honey bees.
- Dried Fruits 1 products
- Jams 6 products
- Butters 3 products
- Sauces 1 products
- Donate 1 products
- Hand Made Goods 3 products
- Herbs 1 products
Dried Fruits
Grown in the MA Center orchards without pesticides through sustainable farming practices.
-
Dried Pink Pearl
- Regular price
- $2.00
- Regular price
-
- Sale price
- $2.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $2.00
- Regular price
-
- Sale price
- $2.00
- Unit price
- per
Sold Out
Jams
Fruit is from MA Center orchards grown without pesticides.
-
Golden Honey
- Regular price
- From $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $15.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $15.00
- Regular price
-
- Sale price
- $15.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Quince Jam
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Santa Rosa Plum Jam
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Lemon Ginger Marmalade
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Golden Honey- Spice Jar
- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Chunky Plum Jam
- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $7.00
- Regular price
-
- Sale price
- $7.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Apple Butter
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Apple Pomegranate Butter
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Apple Orange Butter
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out
Sauces
Fruit is from MA Center orchards grown without pesticides.
-
Apple Sauce
- Regular price
- From $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $10.00
- Regular price
-
- Sale price
- $10.00
- Unit price
- per
Sold Out
Donate
Throughout the year GreenFriends Farm will support various organizations with fruits and services.
-
Donation
- Regular price
- From $1.00
- Regular price
-
- Sale price
- From $1.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $1.00
- Regular price
-
- Sale price
- $1.00
- Unit price
- per
Sold Out
Hand Made Goods
All products lovingly made by GreenFriends Farm volunteers.
-
Calendula Lip Balm
- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $6.00
- Regular price
-
- Sale price
- $6.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Lavender Sachet - White
- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $5.00
- Regular price
-
- Sale price
- $5.00
- Unit price
- per
Sold Out -
Pain Rub
- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00
- Unit price
- per
Sold Out
-
Greek Bay Leaves
- Regular price
- $2.00
- Regular price
-
- Sale price
- $2.00
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $2.00
- Regular price
-
- Sale price
- $2.00
- Unit price
- per
Sold Out